Merhaba, bugün 19 Haziran 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ

            ARKA DENİZ KIYI DÜZENLEME PROJESİ

            Belediyemiz hudutları dahilinde, Mezbahaaltı-Güngörmez mevkii arasında yer alan halk arasında arka deniz olarak bilinen sahilde kıyı düzenleme projesi planlanmaktadır. Bu hususta proje, yürürlükteki Kıyı Kanunu, Kıyı Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmelik, İlke Kararları ile İmar Planı ve Kararları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

            Halihazırda atıl bir durumda kullanılmakta olan arka deniz kıyı alanı, bölgenin potansiyelini geliştirmek, mevcut kıyının minimum müdahale ile kontrollü kullanımını sağlamak amacıyla ele alınmıştır.  

Bu proje 2 kısımdan oluşmaktadır:

1. Peyzaj çalışması

2. Halkımızın gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı mimari yapıların konumlandırılması

            Bu kapsamda hazırlanan projede; 600m uzunluğundaki bu alanda yürüyüş yolu, bisiklet yolu, Perinthos kent panoları, yeşil alanlar, gölgelik, açık hava sahnesi, büfe, güneşlenme alanları, macera parkı, wc, duş, soyunma kabini ve ahşap iskeleler yer almaktadır. Proje incelenmek ve değerlendirilmek üzere anıtlar kuruluna gönderilmiştir.         ,

Yapılacak bu düzenleme ile şu anda kullanılmayan durumda olan; gerek manzara gerek tarihi açıdan zengin olan bu alanda, turizmin hareketlenmesi ve halkımıza daha iyi zaman geçireceği bir rekreasyon planı yapılması amaçlanmaktadır.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.