Merhaba, bugün 13 Ağustos 2020 Perşembe
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ


EVLENMEK İÇİN BAŞVURUDA BULUNAN ÇİFTLERDEN İSTENEN BELGELER

1- NÜFUS CÜZDANLARI ASLI VE FOTOKOPİSİ; Resimli, Son(10) yıl içerisinde değiştirilmiş, son medeni duruma dair bilgileri içerir, okunaklı T.C. Kimliği.T.C Kimlik nolu olacaktır.(Başka bir kimlikle başvuru yapılmaz)

2- RESİM; Son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş, cepheden,medeni kanunlara uygun olarak, baş açık (Bayanlarda alın, çene ve yüz tamamen görünmek kaydıyla baş örtülü olabilir),poz üniforma,poz veya pul resim olmayan (fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan resimler kullanılmayacaktır). Tümü aynı 4 (dört) adet resim.

3-EVLENME EHLİYET BELGESİ: Nikah İşlemleri için tüm nüfus müdürlüklerinden alınabilen bu belgenin, tasdik edilmiş ve imzalanmış olmasına dikkat edilecektir.

4- Evlenecek çiftlerin en az birinin Marmaraereğlisi Belediyesi sınırları içinde ikamet etmesi gerekir. Merkez dışında ikamet edenlerin ikamet ettikleri yer Evlendirme Memurluklarından izin belgesi almaları gerekmektedir.

5- Adaylar başvuruları birlikte yapmaları gerekmektedir.

YABANCI UYRUKLU ÇİFTLERİN EVLİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Eşlerden biri Türk ise ikamet kaydının bulunduğu ilçe evlendirme dairesine müracaat edebilirler.

2- Yabancı uyruklu kadın veya erkek konsoloslukları İstanbul'da ise bekar olduklarına dair bekarlık belgesi (evlenme ehliyet belgesi) alıp,İstanbul Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü'nden onaylatacaklardır.Eğer konsoloslukları Ankara'da ise aldıkları bekarlık belgesini Ankara Dış İşleri Bakanlığı'na onaylatacaklardır.

3- Pasaportun Türkçe tercümelerini yaptırıp noterden tasdik ettireceklerdir.Vize süresi dolmuş olan pasaportlar için asla işlem yapılmaz.

4- Çiftler herhangi bir sağlık ocağından evlilik için sağlık raporu alacaklardır.

5- Çiftler 6'şar Adet 6 ayı geçmemiş vesikalık fotoğraf getireceklerdir.

6- Yabancı uyruklular bekarlık belgelerini ve doğum belgelerini kendi ülkelerinden getirecekler ise o ülkedeki Türkiye Büyükelçiliği'ne onaylatacaklardır.

7- Bazı ülkeler anlaşma gereği apostile olarak almış oldukları bekarlık belgesi ve doğum belgelerini Türkiye'ye getirdikten sonra Türkçe tercümelerini yaptırıp noterden onaylatacaklardır.

8- Bazı ülkelerin vermiş oldukları bekarlık belgesi ve doğum belgesi çok dilli olduğundan hiçbir yere onaylatmadan direk müracat edebilirler.

9- Eğer eşlerden her ikiside Türkçe bilmiyorsa nikah esnasında yeminli tercüman getireceklerdir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.