Merhaba, bugün 29 Mayıs 2024 Çarşamba
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ

Marmaraereğlisi ilçesi konumu açısından İstanbul iline 90 km., Tekirdağ iline 38km. uzaklıkta olup, İstanbul iline 11 km. olmak üzere toplam 32 km. uzunluğunda sahil şeridi ve plaj niteliğindeki kumsal kıyı yapısı, kısmen de yar niteliğinde sahil yükseltileri mevcuttur.

Yüzölçümü 182 kilometrekare olan ilçemiz arazisi genelde tarıma elverişli topraklardan oluşmaktadır. 

İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık, sanayi, turizm ve balıkçılığa dayalıdır. İlçemizin tarımsal potansiyelini oluşturan 158 bin dekar arazide tarımsal faaliyetler yapılmaktadır. Tarım genelde makineli olmak üzere hububat ve ayçiçeği ağırlıklıdır. Bunun dışında karpuz ve kavun üretimi diğer ürünler arasındadır. 
İlçemizin sahilleri balık türü bakımından oldukça zengindir. Kıyılarımızda; tekir, barbunya, kılıç, kolyoz, uskumru, palamut, torik, istavrit, sardalya, sinarit, levrek, midye, kalamar gibi deniz mahsullerini her mevsim bulmak mümkündür. 

Ulaşım kolaylığı, uygun iklim şartları, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri renkli ve pırıl pırıl kumsalımız, masmavi denizimiz yaz tatilini geçirmek isteyen turistler için bulunmaz bir fırsattır. İlçemizin yaklaşık 30 km. sahil şeridinde birçok otel, içkili ve içkisiz lokantalar, bar, kafeterya, diskotek, kamping yerleri, halk plajları yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. İlçemiz deniz yolu itibari ile önemli bir konumdadır.

Şehir merkezimizde mevcut 3 iskele ve liman tesisinde yük gemileri için yeterli hizmet verebilmektedir. Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan Kaptan Demirçelik A.Ş.’ne ait liman tesislerinde orta ve daha büyük ölçekli çeşitli yük gemileri yanaşabilmekte ve yükleme-boşaltma yapabilmektedir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.