Merhaba, bugün 9 Aralık 2023 Cumartesi
Çağrı Merkezi(0850) 440 09 59
MENÜ
Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Etkinlikleri

Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yıl dönümü ilçemizde fener alayı korteji ve çeşitli etkinlikler ile coşkuyla kutlanacak. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum.” dedi.

 

KUTLAMA PROGRAMI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı 27 Ekim Cuma Günü 5. Kolordu Askeri Bando Komutanlığı Konseri ile başlayacak. 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek ardından Marmaraereğlisi Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası düzenlenecek. 29 Ekim Pazar Günü saat 10:30’da Sahil Tören Alanında kutlama töreni gerçekleştirilecek. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak kutlamalar geçit töreni, kutlama konuşmaları, şiirlerin okunması ve gösterilerin sergilenmesiyle devam edecek. Saat 12:30 ‘da Yazar Bahar Havzalı İmza Günü buluşmasının ardından kutlama programı sona erecek.

 

FENER ALAYI DÜZENLENECEK

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında akşam saat 20:00’de fener alayı korteji düzenlenecek. Marmaraereğlisi Kaymakamlık binası önünden başlayacak kortej, Rahmi Özcan Bulvarı istikameti üzerinden devam edecek ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.