Merhaba, bugün 22 Ocak 2019 Salı
MENÜ
“Halkımızın sağlığı vazgeçilmezimiz”"Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında ülkemizde son yıllarda kanser hastalığında belirgin bir artış olduğuna vurgu yaptı."

Kanser hastalığı hakkında bilgi veren Uyan, “Günümüzde en sık karşılaşılan ve çevremizdeki hemen her bireyde olması muhtemel hastalıklarından biri kanser hastalığıdır. Gelişen teknoloji sayesinde, çağımızın en ölümcül hastalıklarından biri olan kanser hastalığının tanı ve tedavisinde ilerlemeler kaydedilse de, kanser dünyada ve ülkemizde hala can almaya devam etmektedir. “dedi.

Vatandaşların sağlıklı yaşamı için mücadele ettiklerini belirten Uyan, “İlçemizde ve bölgemizde halkımızın sağlığını tehdit edecek her duruma karşı dimdik ayaktayız. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşayarak çocuklarını büyütmesini sağlamak bizim görevimizdir. Bu sebeple vatandaşlarımızın gelecekte sağlıklı bir çevrede hayatlarını idame ettirebilmesi için mücadelemizi veriyoruz. Her zamanda vermeye devam edeceğiz. “diye konuştu.

“KANSER HASTALARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM”

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan kanserde erken tanının hayat kurtardığına dikkat çekerek, ‘’İlçemizde yaşayan bayan vatandaşlarımızın Tekirdağ Kanser Tarama Merkezi’ne ücretsiz olarak ulaşımını sağlayarak kanser tarama testlerini yaptırabilmelerini sağlıyoruz. Çünkü vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçli olması, hemen bir sağlık kuruluşuna başvurması ve erken tanının konulması hastalığın tedavisinde büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle, Dünya Kanser Günü’nün vatandaşlarımızın kanser konusunda bilinçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, kanserle mücadelede emek harcayan herkese başarılar diliyor, kanser hastalarımıza acil şifalar diliyorum. “ifadelerini kaydetti.

 

HABER GÖRSELLERİ
“Halkımızın sağlığı vazgeçilmezimiz”