BELEDİYE BAŞKANIMIZA TÜRK KIZILAY'I MARMARAEREĞLİSİ BAŞKANLIĞINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ...

       Belediye Başkanımız İbrahim Uyan, Türk Kızılayı Marmaraereğlisi Şube başkanlığının Kızılay Haftası münasebetiyle Halk Eğitim Merkezinde düzenlediği seminere katıldı.

  “Türk Kızılay’ı kimsesizlerin kimsesidir.”

        Türk Kızılayı Marmaraereğlisi Şube başkanlığına ve Türk Kızılayına destek veren herkese teşekkür eden Başkanımız İbrahim  Uyan katıldığı seminerdeki konuşmasında “Türk Kızılay’ı kimsesizlerin kimsesidir. Sadece sivil toplum kuruluşu değil, uluslararası hizmet veren bir kuruluştur. Dünyanın herhangi bir yerinde olumsuzluk olduğunda Kızılay yardıma koşuyor. Maddiyatın yanında gönül desteği veren halkımıza teşekkür ediyorum. Marmaraereğlisi çok farklı bir bölge. Bu özelliğini devam ettirmek lazım. Olumsuzluğun olduğu, sıkıntının olduğu her yere destek verebilmenin gayreti içinde olduk ve hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte sizlerle dayanışma içinde çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Türk Kızılay’ının dünyanın birçok yerinde yaşayan Müslümanlara yardım eli uzattığını hepimiz biliyoruz. Bu yardımların en açık örneğini yakın zamanda Myanmar Arakan’da yaşananlara ve buradaki Müslümanların uğradığı zulme karşı verdiği mücadelede gördük.
         Marmaraereğlisi Belediyesi olarak biz de ilçemizde ki Türk Kızılay’ını ayakta tutmak için desteklerimizi devam ettirmekteyiz. Belediyemize kayıtlı 500 m2 3 kat imarlı arsamızı Kasım ayı Meclis toplantımızda karara bağlayarak Türk Kızılayı'mıza kazandıracağız.
  Milletimizin ve yardımsever Marmaraereğlisi halkının bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay'a her türlü yardımlarını ve işbirliğini devam ettireceğine yürekten inanıyorum. Türk Kızılay'ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası'nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

        Türk Kızılayı Marmaraereğlisi Şube başkanı Muhammet Gökmen, Türk Kızılay’ının dünyanın her yerinde yardım eli uzattığına dikkat çekerek, Maddiyatın yanı sıra manevi olarak kendilerine her zaman destek veren Belediye Başkanımız Uyan'a teşekkür etti. Marmaraereğli'lerin her zaman yanlarında olduğunu ve yardımlarını esirgemediklerini belirttiği konuşmasında, "Türk Kızılay'ı hepimizin sahip çıkması gereken ulusal bir kuruluşumuzdur. Türk Kızılay'ı ile gurur duyuyoruz ve daha da güçlenmesi için bütün vatandaşlarımızın en büyük desteği vermesini diliyorum.” dedi

  Belediye Başkanı Uyan'a Türk Kızılayı Marmaraereğlisi Şube Başkanı Muhammet Gökmen tarafından Türk Kızılay’ına vermiş olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Kendisine takdim edilen plaket sonrasında İbrahim Uyan, "Dünyanın en önemli yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılay'ına elimizden geldiğince destek vermeye gayret ediyoruz. Bu desteklerimize bundan sonra da devam edeceğiz." Diyerek günün anlam ve önemine uygun olarak Kızılay Marmaraereğlisi Şube Başkanı Muhammet Gökmen e çiçek takdim etti.

  Program ilçede Kızılay’a bağış yapmış yardımseverlerin plaketlerini almalarıyla sona erdi…