Merhaba, bugün 10 Aralık 2018 Pazartesi
MENÜ
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor"Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasında sona gelindi. İkmal inşaatı tamamlanan binada iç dekorasyon ve iç tefrişatın yerleştirilmesi işlemelerine geçildi."

Marmaraereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasını yapımında, ilçenin  günden güne büyüyen ve gelişen yüzünü yansıtabilmesi gelişen ve değişen hizmetleri de karşılayabilmesi hedeflendi.

MARMARAEREĞLİSİ´NİN TARİHİ DOKUSUNU YANSITIYOR

Mimarisiyle Marmaraereğlisi´nin tarihi dokusunu yansıtan yeni belediye hizmet binası Marmarereğlisi ilçesi D110 karayolu Çorlu Kavşağı yanında 1.866 m2 arazi içerisine 11.000 m2 kapalı alana sahip 2’si bodrum kat olmak üzere toplam 9 katlı olarak projelendirildi.

Proje toplam bedeli olarak 11.000.000,00 TL öngörülen yeni hizmet binasında 2015 yılında kaba inşaatının ihalesi 2.911.000,00 TL bedelle yapılarak kaba inşaatı tamamlandı. Kaba inşaatının tamamlanmasına müteakip yeni hizmet binası ikmal inşaatı 6.000.000,00 TL bedelle ihale yapılıp İkmal inşaatı tamamlandı.

“MARMARAEREĞLİSİ HALKI HİZMETLERİN EN KALİTELİSİNİ HAK EDİYOR”

Belediye binasının ilçenin tarihi dokusunu yansıtacak ve tüm birimleriyle halka daha rahat hizmet edilebilecek şekilde tasarlandığını ifade eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Hızla gelişen ilçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri ve ilçemizin tarihi dokusuna uygun bir belediye binası tasarladık. İkmal inşaatı tamamlanan yeni hizmet binamızda çalışmalar hızla devam ediyor. İç tefrişatın getirildiği binada dekorasyon ve tefrişatın yerleştirilmesi işlemlerine geçiliyor. İç tefrişatı da hızla yerleştirilecek binamızda artık sona gelindi. Hizmetlerin en kalitelisini hak eden vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak adına inşallah kısa bir süre içerinde yeni hizmet binamıza geçeceğiz. “diye konuştu.

Uzun yıllar Marmaraereğlisi’ne hizmet verecek şekilde planlanan yeni hizmet binasında; 100m2 başkanlık odası, 130m2 Meclis toplantı salonu, 60m2 Encümen toplantı salonu, 110m2 toplantı salonu, 150m2 parti grup odaları, 500m2 sergi alanları, üst katlarda 400m2 kafe, bodrum katta 465 m2 sığınak, bodrum katta 500m2 kapalı otopark, 3000m2 açık otopark ve halkla ilişkiler, park bahçeler, sivil savunma, zabıta, çevre koruma, temizlik işleri, cenaze işleri, su arıza ve kanalizasyon, emlak işleri, muhasebe, vezne, yazı işleri, ruhsat ve denetim su işleri, stratejı ve arge, imar işleri, fen işleri, kültür evlendirme, ulaşım, bilgi işlem, hukuk işleri, özel kalem, teftiş, basın işleri ve güvenlik vb. birimlerin hizmetlerini yürütecekleri 5085m2 hizmet alanından oluşmakta.

HABER GÖRSELLERİ
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor
Marmaraereğlisi yeni belediye binasına kavuşuyor