MARMARAEREĞLİSİ'NDE ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI...

    Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 79. yılında Marmaraereğlisi'nde resmi törenle anıldı.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı kapsamında ilk tören Marmaraereğlisi Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtı önündeki tören, Çelenk sunma, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
    Anma törenlerine İlçe Kaymakamı Sıdkı ZEHİN, İlçe Garnizon Komutanı Bayram ÖLÇÜCÜOĞLU, Belediye Başkanı İbrahim UYAN, İlçe Jandarma Komutanı Sadullah Kalaycı ve İlçe Emniyet Müdürü Ant YIKILMAZ başta olmak üzere protokolün diğer temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Saat 09.05’i gösterdiğinde ilçemizde hayat durdu. Göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.
    Anma programı Marmaraereğlisi Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda devam etti. Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu'nun hazırladığı anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Okul Müdürü Murat Eken'in günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından Sinevizyon gösterisi yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı Şiir, 10 Kasım Oratoryası, Koro ve Atatürk'ün Sevdiği şarkıların Gitar ve Flüt dinletisiyle Anma programı sona erdi.