BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN KIZILAY HAFTASI KUTLAMA MESAJI....

  Belediye Başkanımız İbrahim Uyan, 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Başkanımız Uyan yayımladığı mesajında: "Ülkemizde bilindiği gibi her yıl, 29 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. 
  Türk Kızılayı bizlere Atalarımızdan kalan mirastır. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında, dünyanın en uzak yerlerinde ki ihtiyaç sahiplerine bile karşılık beklemeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılayarak şefkat elini uzatan, acılarını hafifletmeye çalışan, yaralarını saran ve yardımsever çalışmalarıyla ülkemizin de yüz akı ve gurur vesilesi olan yardım kuruluşumuzdur. 
  Kurumumuzun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri yerine getirebilmesi için kan bağışı ve nakdi yardımlarda bulunarak kurumun güçlü kılınması gerekmektedir. 
  Türk Kızılay’ının dünyanın birçok yerinde yaşayan Müslümanlara yardımeline uzattığını hepimiz biliyoruz.Bu yardımların en açık örneği yakın zamanda Myanmarda, Arakan’da yaşanan Müslümanların uğradığı zulme karşı verdiği mücadele paha biçilemezdir.
  Marmaraereğlisi Belediyesi olarak biz de ilçemizde ki Türk Kızılay’ını ayakta tutmak için desteklerimizi devam ettirmekteyiz.Belediyemize kayıtlı 500 m2 3 kat imarlı arsamızı Kasım ayı Meclis toplantımızda karara bağlayarak Türk Kızılayına kazandıracağız.
  Milletimizin ve yardımsever Marmaraereğlisi halkının bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Kızılay'a her türlü yardımlarını ve işbirliğini devam ettireceğine yürekten inanıyorum.Hayatımızda her şey gayet yolunda giderken bir gün aniden yatmak için çadıra, yemek için bir kap sıcak çorbaya muhtaç olabiliriz. 
  Türk Kızılay'ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası'nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım." ifadelerine yer verdi.